Strona główna » Wiedza » Aktualności » Akademia Rynku Nieruchomości – wiedza o wycenie, zarządzaniu i pośrednictwie w jednym miejscu

Akademia Rynku Nieruchomości – wiedza o wycenie, zarządzaniu i pośrednictwie w jednym miejscu

19.06.17

Akademia Rynku Nieruchomości na Uczelni Łazarskiego to oferta studiów podyplomowych stanowiąca bezpośrednią odpowiedź na potrzeby rynku nieruchomości. Akademię tworzą kierunki adresowane do osób, pragnących uzyskać, ugruntować i rozszerzyć wiedzę w obszarach wyceny, zarządzania oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, prawa deweloperskiego, prawa cywilnego, prawa mieszkaniowego, prawa spółdzielczego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami z elementami ekonomii.

articleImage: Akademia Rynku Nieruchomości – wiedza o wycenie, zarządzaniu i pośrednictwie w jednym miejscu fot. Thinkstock

Akademia Rynku Nieruchomości w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego


Akademię Rynku Nieruchomości tworzą 4 programy:

Wycena Nieruchomości – studia mają na celu zapoznanie słuchaczy z problematyką szacowania nieruchomości i przygotowanie specjalistów z tego obszaru. Słuchacze po ukończeniu studiów i odbyciu praktyki zawodowej mogą ubiegać się na podstawie egzaminu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa o nadanie państwowych uprawnień zawodowych w zakresie wyceny nieruchomości (licencji Rzeczoznawcy Majątkowego).

Zarządzanie Nieruchomościami – program studiów jest przeznaczony w szczególności dla pracowników spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających nieruchomościami, a także osób, które zarządzają przedsiębiorstwami deweloperskimi (lub są pracownikami tych przedsiębiorstw) oraz firm pośredniczących w obrocie nieruchomościami i innych kandydatów na zarządców nieruchomości. Certyfikat ukończenia studiów stanowi dowód potwierdzający kwalifikacje i wiedzę wymaganą do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości. Studia są też ciekawą propozycją dla adwokatów i radców prawnych, którzy w swojej praktyce zawodowej zajmują się obsługą prawną tego rodzaju podmiotów. Program umożliwia także przystąpienie do egzaminu i uzyskanie tytułu zarządcy nieruchomości w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).

Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami – w trakcie studiów słuchacze zdobywają wiedzę m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa mieszkaniowego, spółdzielczego prawa mieszkaniowego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami z elementami ekonomii. Program jest też ciekawą propozycją dla adwokatów i radców prawnych. Studia umożliwiają także przystąpienie do egzaminu i uzyskanie tytułu pośrednika w obrocie nieruchomościami w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).

Prawo deweloperskie i mieszkaniowe – celem studiów jest zwiększenie wiedzy, umiejętności i kompetencji osób, które w różny sposób zajmują się działalnością deweloperską np. jako kadra zarządzająca przedsiębiorstw deweloperskich czy jako ich pracownicy. Studia są też ciekawą propozycją dla adwokatów i radców prawnych, którzy w swojej praktyce zawodowej zajmują się obsługą prawną tego rodzaju podmiotów.

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzą doświadczeni praktycy i kadra akademicka, zapewniając możliwości kształtowania i podnoszenia zawodowych kompetencji, potrzebnych na stale zmieniającym się oraz wymagającym rynku pracy i rynku nieruchomości.

Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego trwa do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc na poszczególnych studiach. Wszystkie programy Akademii Rynku Nieruchomości trwają 2 semestry. Zajęcia z reguły rozpoczynają się w październiku, a zjazdy odbywają się średnio dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele. Przy zapisach na studia do 30 czerwca 2017 r. przysługuje 10% zniżki w czesnym.

Zajęcia są tak planowane, aby było możliwe jednoczesne ukończenie trzech kierunków studiów podyplomowych: Wycena nieruchomości, Zarządzanie nieruchomościami, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Przy wyborze takiej ścieżki kształcenia można uzyskać zniżkę w wysokości 40% w czesnym na kolejny kierunek (drugi i trzeci).

Więcej informacji o ofercie Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego znajduje się na stronie www.ckp.lazarski.pl.

 

19.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE