Strona główna » Wiedza » Aktualności » BGK: liczymy na współpracę zwycięskich pracowni przy projekcie Mieszkanie plus

BGK: liczymy na współpracę zwycięskich pracowni przy projekcie Mieszkanie plus

13.03.18

Liczymy na współpracę pracowni, których projekty zwyciężyły w konkursie na warszawskie Mieszkania plus na Ursynowie - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. 

articleImage: BGK: liczymy na współpracę zwycięskich pracowni przy projekcie Mieszkanie plus fot. Thinkstock

"Liczymy, że obie pracownie porozumieją się i powstanie konsorcjum" - powiedział Muszyński.

Sąd konkursowy przyznał dwa pierwsze miejsca - zwyciężyły projekty pracowni AMC Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci. Trzecie miejsce przypadło projektowi autorstwa firmy Grupa 5 Architekci.

"Program Mieszkanie plus będzie ważnym impulsem dla gospodarki" - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. "Ale chcemy też, aby program sprawił, że będziemy projektować i budować ładniej, a standardy, które zaproponujemy w programie, będą najwyższe z możliwych" - powiedział. Minister dodał, że dzięki temu "w miejscach, które powstaną w ramach Mieszkania plus, modnie będzie mieszkać".

 

Prace na budowie przy ul. Karczunkowskiej mają rozpocząć się na przełomie 2018/2019 roku, planowany termin realizacji osiedla to 2022 rok. Na działce może powstać około 3 tys. mieszkań.

 

Inwestycja ma powstać na blisko 15-hektarowej działce położonej w Warszawie w południowo-zachodniej części Ursynowa. Na terenie wokół osiedla przewidziano miejsce nie tylko na żłobek, przedszkole czy szkołę, ale też bibliotekę i przychodnię.

Na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej osiedla BGKN został rozpisany międzynarodowy konkurs. Pracownie architektoniczne i urbanistyczne zgłaszały się do niego do 30 listopada ub.r. Konkurs został rozstrzygnięty w poniedziałek.

Celem programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Trzonem rządowego programu Mieszkania plus są inwestycje realizowane przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 6 mld zł. Inwestycje są realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.

Najszybciej zostaną oddane inwestycje w Białej Podlaskiej oraz Jarocinie.

W Białej Podlaskiej opublikowano już listy najemców. Do użytku w pierwszej połowie 2018 roku oddanych zostanie 186 lokali. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu, wraz z mediami to ok. 900 zł.

Z kolei w Jarocinie lokale w Mieszkaniu plus zostały przyznane już w grudniu ub.r. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań w II poł. kwietnia 2018 roku. Całkowity koszt wynajmu 55-metrowego mieszkania, łącznie z mediami oraz z ogrzewaniem, wyniesie 1,3 tys. zł miesięcznie. (PAP)

13.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE