Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Boom na łódzkim rynku nieruchomości

Boom na łódzkim rynku nieruchomości

04.10.17

Po latach zastoju Łódź zaczyna odrabiać straty. W ubiegłym roku wzrosło zapotrzebowanie na nowe mieszkania: nabywców znalazło 2,2 tys. lokali, czyli 30% więcej. Od ubiegłorocznych wakacji deweloperzy zapoczątkowali 30 nowych inwestycji.  

articleImage: Boom na łódzkim rynku nieruchomości fot. Thinkstock

Inwestorzy i nabywcy, którzy poszukują mieszkania w Łodzi, mają do wyboru coraz więcej mieszkań.

W czerwcu br. deweloperzy oferowali na rynku pierwotnym 3,3 tys. nowych mieszkań w ponad stu inwestycjach na terenie miasta.

Autorzy raportu zauważają, że wiele mieszkań znajduje nabywców już na etapie dziury w ziemi, czyli w bardzo wczesnej fazie realizacji.

W ubiegłym roku średnie ceny ofertowe mieszkań w Łodzi kształtowały się na poziomie 4,9 tys. zł/m2, natomiast ceny transakcyjne były niższe średnio o 150 zł/m2. Z rynku praktycznie zniknęły już oferty poniżej 4,5 tys. zł/m2. Największy wzrost cen odnotowano na Bałutach i Widzewie.

Poza cenami zmienia się też struktura oferowanych i poszukiwanych przez nabywców lokali. W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii trzypokojowe i większe mieszkania stanowiły w Łodzi ponad połowę nieruchomości wprowadzonych do sprzedaży. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też niewielkie mieszkania do 40 m2. Za to mniejszy wybór mają klienci, którzy poszukują średnich, dwupokojowych lokali. Eksperci prognozują, że łódzki rynek czekają dalsze wzrosty, a statystyki dotyczące koniunktury za 2017 r. okażą się jeszcze lepsze.

Źródło: Newseria, stan z 4.10.2017 r.

04.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE