Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Czy budowa 10 miejsc postojowych na działce rolnej wymaga zgłoszenia czy pozwolenia na budowę?

Czy budowa 10 miejsc postojowych na działce rolnej wymaga zgłoszenia czy pozwolenia na budowę?

26.03.18

Budowa tego rodzaju obiektu wymaga zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej, jeżeli inwestycja realizowana jest na obszarze Natura 2000.

articleImage: Czy budowa 10 miejsc postojowych na działce rolnej wymaga zgłoszenia czy pozwolenia na budowę? fot. Thinkstock

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane – dalej pr.bud pozwolenia na budowę nie wymaga budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie.
Budowa tego rodzaju obiektu wymaga zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej, jeżeli inwestycja realizowana jest na obszarze Natura 2000 (art. 30 ust. 1 pkt 1b pr.bud.).
Z powyższej regulacji wynika zatem, że budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk, na gruntach nie znajdujących się w ramach obszaru Natura 2000, nie będzie wymagała ani zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę. Należy natomiast pamiętać, że z uwagi na rolny charakter gruntu, konieczne może być wyłączenie gruntu z produkcji rolnej.
 

Anna Kamińska 26.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE