Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Czy zmiana konstrukcji dachu wymaga ustalenia warunków zabudowy?

Czy zmiana konstrukcji dachu wymaga ustalenia warunków zabudowy?

07.03.18

Pytanie pochodzi z Serwisu Budowlanego: Czy na przebudowę i zmianę konstrukcji dachu budynku mieszkalnego wymagane jest ustalenie warunków zabudowy? Czy inwestycję można zrealizować na zgłoszenie czy na pozwolenie na budowę?  

articleImage: Czy zmiana konstrukcji dachu wymaga ustalenia warunków zabudowy? fot. Thinkstock

Odpowiedź:
Zmiana konstrukcji dachu budynku mieszkalnego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Uzasadnienie:
Przedmiotowe zagadnienie wyjaśnia art. 59 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z którym - w przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zmiana zagospodarowania terenu, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, wymaga uzyskania przez wnioskodawcę/inwestora decyzji o warunkach zabudowy. Tytułem wyjaśnienia – roboty budowlane zgodnie z art. 3 pkt 7 ustawy z 7 lipca 1994 r. prawo budowlane – to również prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. 

Adrian Chruszcz 07.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE