Strona główna » Wiedza » Aktualności » Mieszkanie plus wypełni lukę na rynku

Mieszkanie plus wypełni lukę na rynku

31.07.17

Mieszkania dostarczone przez rządowy program Mieszkanie plus, wypełnią lukę dla osób, które nie mogą sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania, ale jednocześnie nie spełniają warunków, aby otrzymać mieszkanie komunalne - podkreśla Marcin Jańczuk, dyrektor marketingu Metrohouse.

articleImage: Mieszkanie plus wypełni lukę na rynku fot. Thinkstock

Rządowy program Mieszkanie Plus obejmie kilkadziesiąt małych miast, jednym z pierwszym z nich jest Jarocin. - Pierwsze lokale w ramach programu Mieszkanie plus powstaną między innymi w Jarocinie, ale także w większych miastach, takich jak Warszawa, gdzie swoje grunty przekazała Poczta Polska - mówi Marcin Jańczuk, dyrektor marketingu Metrohouse.

W ocenie dyrektora Jańczuka, "o ile można oczekiwać, że takie mieszkania powinny powstawać w dużych miastach, gdzie jest migracja wewnętrzna spowodowana zasobami pracy, migrujemy tutaj po to żeby zakładać rodziny, to tyle zastanawiające jest budowa dużych zasobów w mniejszych miejscowościach".

- Oczywiście tam też musimy realizować politykę mieszkaniową, ale należałoby się zastanowić, czy większy nacisk nie powinien być położony na duże ośrodki miejskie, które oferują miejsca pracy i lepsze warunki bytowania dla osób, które będą zainteresowane wynajmem właśnie w takich lokalizacjach - wskazuje Marcin Jańczuk .

Młodzi ludzie szukając pracy migrują do największych miast, gdzie łatwiej jest znaleźć pracę. Jednakże aby wynająć 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba liczyć się wydatkiem rzędu 2 tys. złotych miesięcznie. - W dużych miastach barierą do wynajmu własnego mieszkania są przede wszystkim koszty. W Warszawie, aby wynająć mieszkanie dwupokojowe potrzebujemy dwóch tysięcy złotych, te koszty są bardzo dużą barierą dla osób, które wynajmują swoje pierwsze mieszkanie, przyjeżdżają tu w poszukiwaniu pracy i tak naprawdę nie mają dodatkowych zbyt dużych środków, aby to mieszkanie wynająć na komercyjnym rynku - informuje dyrektor Jańczuk.

- Mieszkania dostarczone przez rządowy program, wypełnią lukę osób, które nie mogą sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania, ale jednocześnie nie spełniają warunków, aby otrzymać mieszkanie komunalne - podkreśla Marcin Jańczuk.  

Źródło: www.marketnews24.pl

31.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE