Strona główna » Wiedza » Aktualności » Wybudowana za ponad 100 mln zł obwodnica Łodzi oddana do użytku

Wybudowana za ponad 100 mln zł obwodnica Łodzi oddana do użytku

21.11.12

 Ponad 122 mln zł kosztowało zmodernizowanie 30-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 708 w Łódzkiem wraz z wybudowaniem prawie 3-kilometrowej obwodnicy Strykowa, którą uroczyście otwarto we wtorek.

articleImage: Wybudowana za ponad 100 mln zł obwodnica Łodzi oddana do użytku fot. Thinkstock

To największa inwestycja drogowa sfinansowana przez samorząd wojewódzki i Unię Europejską.

Marcin Nowicki z zarządu dróg wojewódzkich w Łodzi zwrócił uwagę, że droga nr 708 stanowi ważną arterię komunikacyjną, ze względu na dojazd do autostrady A2 i A1. Przypomniał, że projekt "Rozbudowa drogi wojewódzkiej 708 na odcinku Ozorków – Warszyce – Stryków – Niesułków, wraz z budową obwodnicy miasta Stryków", realizowany był w latach 2010-2012. Inwestycja kosztowała 122,71 mln zł, z czego ponad 99 mln zł pochodziło z UE.

Jak poinformował Nowicki, to nie jedyna wojewódzka inwestycja drogowa realizowana w Łódzkiem. W tym roku zakończono już rozbudowę drogi 703 na odcinku Poddębice – węzeł Wartkowice. Modernizacja trasy kosztowała ponad 51 mln zł, z czego z UE pochodziły ponad 42 mln zł.
Zakończono też rozbudowę drogi 713 na odcinku Andrespol – Kurowice. Inwestycja warta była ponad 32 mln zł, a dofinansowanie z unijnych pieniędzy wyniosło ponad 26 mln zł.

Jeszcze w tym roku ma się skończyć, warta ponad 21 mln zł, modernizacja drogi 742 Przygłów – Łęczno.

Trwają natomiast prace na drodze 726 (Bukowiec Opoczyński – Dęborzeczka). Koszt przebudowy oszacowano na ponad 32 mln zł (dofinansowanie z UE - 27,41 mln zł). Prace mają się zakończyć w 2013 roku.

Trwa również - za ponad 13 mln zł - modernizacja ul. 1-go Maja w Sieradzu, stanowiąca część drogi wojewódzkiej nr 480. W Bełchatowie trwa rozbudowa ul. Pabianickiej, będącej fragmentem trasy 485. Koszt inwestycji, która ma się zakończyć w przyszłym roku, wynosi ponad 10 mln zł.

Ponad 15 mln zł kosztuje modernizacja drogi 492 na odcinku Ważne Młyny do granic województwa, a ponad 2 mln zł rozbudowa mostu w miejscowości Młogoszyn na trasie nr 702. Zakończenie obu tych inwestycji planowane jest w 2013 roku.

Z kolei do 2014 roku ma potrwać budowa mostu przez rzekę Wartę na drodze 481 w miejscowości Rychłocice. Koszt inwestycji to 20 mln zł.
 

PAP 21.11.12
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Podkarpackie: prawie 90 mln zł na inwestycje drogowe

  Obrazek do artykułu: Podkarpackie: prawie 90 mln zł na inwestycje drogowe

  Prawie 90 mln zł otrzymały podkarpackie samorządy na inwestycje drogowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pieniądze przeznaczone będą na remonty dróg gminnych i powiatowych. Więcej

 • Ostatni odcinek autostrady A4 będzie przejezdny w lipcu

  Obrazek do artykułu: Ostatni odcinek autostrady A4 będzie przejezdny w lipcu

  20 lipca br. przejezdny ma być ostatni odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu. Ruch na tym fragmencie odbywał się będzie jednak z utrudnieniami – poinformowała rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus. Więcej

 • MIB: powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa

  Obrazek do artykułu: MIB: powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa

  Powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa, która będzie oceniać realizację rządowego programu mieszkaniowego - poinformował podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST szef MIB Andrzej Adamczyk. KRM ma zostać powołana przez premier Beatę Szydło. Więcej

 • Firmy budowlane oczekują nowych przetargów

  Obrazek do artykułu: Firmy budowlane oczekują nowych przetargów

  Firmy budowlane czekają na ogłoszenie nowych przetargów, liczą też na specustawę kolejową. -Pracujemy nad tym żeby te przetargi jak najszybciej uruchamiać i jak najszybciej podpisywać umowy na duże inwestycje - powiedział wiceprezes PKP PLK Andrzej... Więcej

 • Budowa ganku nie zawsze wymaga pozwolenia na budowę

  Obrazek do artykułu: Budowa ganku nie zawsze wymaga pozwolenia na budowę

  Budowa przydomowego ganku o powierzchni zabudowy do 35 m2 (pod warunkiem, że na działce liczba tego typu obiektów nie przekracza dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki) nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a jedynie dokonania... Więcej

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE