Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zbigniew Kledyński na czele samorządu inżynierów

Zbigniew Kledyński na czele samorządu inżynierów

03.07.18

Tak zdecydowali delegaci XVII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Funkcję prezesa będzie pełnił przez kadencję przypadającą na lata 2018-2022. 

articleImage: Zbigniew Kledyński na czele samorządu inżynierów fot. Thinkstock

XVII Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB) odbył się 29 i 30 czerwca 2018 r. Udział w nim wzięło około dwustu delegatów. Wysłuchali oni sprawozdań organów Izby i podsumowali jej działalność w 2017 roku. Dokonali także wyboru władz samorządu oraz składów osobowych krajowych organów statutowych na kolejną kadencję, czyli na lata 2018-2022 .

Funkcję prezesa Izby przez następną, czyli V kadencję funkcjonowania samorządu zawodowego inżynierów budownictwa pełnić będzie Zbigniew Kledyński.

Nowy prezes Izby jest specjalistą z zakresu budownictwa hydrotechnicznego i inżynierii wodnej. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych nadano mu w 2010 roku. Pracuje na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Prezes Kledyński jest także członkiem szeregu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych i technicznych, m.in. Komitetu Gospodarki Wodnej PAN oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych. 

Dorian Lesner 03.07.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE